Rok 2004 – to najbardziej kosztowna i jednocześnie najdłuższa i najpiękniejsza wyprawa jaką udało nam się wspólnie zorganizować – Dania, Szwecja, Norwegia, Niemcy, czyli głównie naturalnie piękna Skandynawia – fiordy, góry, lodowce, sympatyczne, ale psotne trolle i black metal.

W dniach 26 czerwca – 4 lipca przeżyliśmy najwspanialsze chwile naszego życia, to nie dęty patos to szczera prawda, każdy uczestnik to potwierdzi. Nasz kontakt z dziką, skandynawską przyrodą, z majestatycznymi górami, z wodospadami spadającymi z wysokich i pokrytych śniegiem partii gór, z których woda smakowała lepiej niż w Polsce zwykła mineralna; nieprzespane noce, bo jak tu zasnąć, gdy na zewnątrz, mimo nocnej godziny, jasno jak w lekko pochmurny dzień i można spokojnie czytać drobny druk w gazecie a zdjęcia o drugiej w nocy wychodzą bez lampy błyskowej.

A lodowce, a łosie spokojnie przechodzące obok powoli jadącego autokaru, a drogi w doskonałym stanie, a najdłuższy tunel drogowy (około 25 km pod górami bajecznie oświetlony z parkingami i miejscem, gdzie każdy autobus zawróci) i szczerze życzliwi nam ludzie…

Atrakcji mnóstwo, ale dopiero widok norweskich, majestatycznych fiordów wbił nas maksymalnie w twardą, skandynawską skałę – to widok, który każdy z nas zapamięta do końca życia. Pamiętny dla każdego będzie poranny spacer na dużą skocznie w Lillehammer (wspinaczka po ponad 900 metalowych schodkach wzdłuż dużej skoczni; co wygodniejsi wjechali wyciągiem, chcąc poczuć się jak Adam Małysz na kilka minut przed skokiem) po niesamowicie sutym śniadaniu, w trakcie którego można było spróbować doskonałych ryb, serów, kilku rodzajów mleka z płatkami, przeróżnych sałatek warzywnych i owocowych, wiele smakowo różnych gatunków chleba czy też salami z łosia – pyszności prosto ze „szwedzkiego stołu”.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy Kopenhagę, słuchaliśmy prostego, pięknego jazzu wprost na kopenhaskiej ulicy – to robi wrażenie.

Dla prawie 30 uczniów naszej szkoły miejscem pamiętnym pozostanie kolejne wesołe miasteczko Heide Park
z monstrualnej wielkości kolejką górską Colossos, olbrzymią wieżą Scream i innymi atrakcjami.