Docelowym miejscem wycieczki, która odbyła się w dniach 22 – 30 czerwca 2011 roku była Hiszpania i wybrzeże Costa Brava.

Po drodze zwiedziliśmy Księstwo Lichtenstein i jego stolicę – Vaduz oraz szwajcarską Genewę. W trzecim dniu wycieczki czekały na nas atrakcje południowej Francji, które zachowały się od czasów rzymskich: łuk triumfalny i amfiteatr w Orange, słynny akwedukt Pont du Gard oraz amfiteatr w Nimes.

Stolica Katalonii, Barcelona, przywitała nas wspaniałym widokiem kościoła Sagrada Familia, ogrodami i budynkami Gaudiego. Kolejne atrakcje to: wizyta na stadionie FC Barcelona „Camp Nou”, zwiedzanie zabytkowej części miasta oraz wieczorny, niezapomniany pokaz tańczących fontann.

Lloret de Mar – najsłynniejszy kurort Costa Brava i dwa dni plażowania, zakupy, spacery i rejs stateczkiem wzdłuż malowniczego wybrzeża do miasteczka Tossa de Mar. Hiszpanię pożegnaliśmy w Figueres, wizytą w Muzeum Salvadora Dali.

Przedostatnia atrakcja wycieczki to cały dzień spędzony w jednym z trzech największych parków rozrywki na naszym kontynencie – Europa Park w zachodnich Niemczech. Na koniec zwiedzanie Strasburga we Francji oraz wizyta w Muzeum Techniki i Samochodów w niemieckim Sinsheim. Będzie co wspominać.