W niedzielę 14 stycznia 2018 r. po raz kolejny włączyliśmy się jako szkoła w działania WOŚP na terenie naszego miasta.

28 uczniów naszego gimnazjum zostało wolontariuszami, czyli przez cały dzień trwania finału, nie zważając na mroźne powietrze, kwestowało na rzecz wyrównywania szans noworodków. Większość wolontariuszy wsparła również nasze stoisko, przynosząc ciasta i sałatki, które od lat cieszą się dużym powodzeniem. Dzięki temu pozyskaliśmy dodatkowo ponad 900 zł. Stoisko obsługiwali jak zwykle nasi niezawodni nauczyciele, którzy wachlując łyżkami i łopatkami do ciast, pakowali smakołyki kupującym.

Tradycyjnie wiele działo się też na stoisku przygotowanym przez Klub Młodego Odkrywcy. Latały papierowe samoloty i takie napędzane powietrzem wyrzucanym z naciskanej butelki, wirowały kubki wyrzucane niczym z procy przez baloniki, migotały wirujące śmigła. Powodzeniem cieszyły się też jeżdżące samodzielnie traktorki wykonane z płyt CD. Można też było podziwiać „ptaszka w klatce” i obrazkowe złudzenia optyczne. Maluchy miały frajdę z tego, że coś lata, samo jeździ, rodzice podziwiali fakt, że z prostych przedmiotów można wykonać świetną naukową zabawkę.

W czasie trwania finału na terenie hali widowiskowo – sportowej i wokół niej działo się bardzo wiele, stoiska sprzedawały różności, na scenie pojawiali się coraz to nowi młodsi lub starsi artyści, poczynając od przedszkolaków po kapele rockowe. Zaśpiewała też pojawiła się też nasza absolwentka Asia Mirowska.

Od godziny 18.00 rozpoczęła się licytacja, która przyniosła ok. 19 tys. zł. Tak naprawdę jednak najważniejsi – i to podkreślała pani Zofia Marek wielokrotnie – byli wolontariusze, bo to oni nazbierali do swoich puszek olbrzymie czasem kwoty. Nasi uczniowie uzbierali łącznie kwotę 6909,19 zł oraz ponad 900 zł ze sprzedaży ciast i sałatek. Największą kwotę, bo aż 1103,46 zł miały dziewczęta z klasy 3a – Emilia Wzgarda, Natalia Jursza i Wiktoria Woźny.

Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Dla niektórych wielką atrakcją był fakt, że do tak niewielkiego miasteczka, jakim są Świebodzice, przyjechała ekipa telewizji TVN i na żywo przekazywała relację z naszego finału. Dziennikarze byli pod wrażeniem świetnej organizacji całego przedsięwzięcia. Dzień pełen dobroci i wrażeń zakończyło tradycyjne już „światełko do nieba”.

Opiekunem naszych wolontariuszy była – jak zwykle niezawodna – pani Katarzyna Cabanek, która od wielu lat aktywnie działa w świebodzickim sztabie WOŚP, organizując pracę wolontariuszy i wspierając ich na każdym kroku. Pani Kasia jest niezmiernie dumna z uczniów biorących udział w akcji, ma nadzieję, że na zawsze wkręcą się oni w pomaganie.