ZIMOWE WEJŚCIE NA CHEŁMIEC!!!

Dnia 29 stycznia 2015r. 6-cio osobowa grupa uczniów naszego gimnazjum wraz z opiekunem, Panem Piotrem Farejem, wybrała się na wycieczkę na Chełmiec- szczyt górski o wysokości 851 m.n.p.m., będącym drugim co do wysokości wzniesieniem Gór Wałbrzyskich. Wszyscy spotkaliśmy się o godzinie 10:00 na stacji kolejowej i pociągiem wyruszyliśmy w trasę do Boguszowa Gorce.
Podróż pociągiem nie była długa, ale minęła w bardzo miłej atmosferze, a wnętrza pociągu z ekranami monitorów pokazujących prędkość jazdy, sympatycznym i pomocnym konduktorem to bardzo miła odmiana.
Kiedy dotarliśmy na miejsce, musieliśmy przejść przez miasto Boguszów Gorce, gdzie zobaczyliśmy m.in ratusz miejski- budowlę, która jest położona na wysokości 592 metrów n.p.m. i jest najwyżej położonym w Polsce ratuszem miejskim.
Następnie dotarliśmy na szlak i w zimowej atmosferze ruszyliśmy na szczyt! Droga nie była dla nas ciężka do przejścia, lecz były momenty, które sprawiały nam niewielką trudność. Po drodze zobaczyliśmy wiele pięknych, zimowych krajobrazów. Wreszcie, gdy dotarliśmy na szczyt poczuliśmy wielką ulgę i satysfakcję! Na szczycie góry stoi wielki krzyż, który zobaczyliśmy i oczywiście sfotografowaliśmy na pamiątkę. Najgorszą częścią naszej wycieczki, było strome i śliskie zejście, które sprawiło większości z nas dużą trudność. Niejeden raz uczestnicy wycieczki przewracali się, a nawet ślizgali ze stromej góry, co mimo wszytko sprawiało nam dużo uśmiechu. Zmęczeni po długiej trasie wszyscy jednogłośnie postanowiliśmy pokonać jeszcze drogę do McDonald’a, żeby się ogrzać oraz zjeść i napić się czegoś ciepłego. Następnie wybraliśmy się na zakupy do pobliskiego marketu, a później na przystanek autobusowy, z którego wszyscy, szczęśliwi odjechaliśmy do domów.

Małgorzata Kubińska IIIa