W dniu 22.03.2017 roku w hali widowiskowo-sportowej w Świebodzicach odbył się finał strefy wałbrzyskiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały:

• Nikola Szczepanik
  • Martyna Pisula
  • Dominika Lewińska
  • Monika Wojciechowska
  • Agata Barna
  • Weronika Graczyk
  • Nadia Stańko
  • Anastazja Sorbian
  • Agata Szlosek
  • Sara Korzeń
  • Zuzia Gęglawa

Rywalizacja przebiegała pomiędzy czterema gimnazjami:

• Gimnazjum nr 1 Świebodzice
  • Gimnazjum nr 1 Dzierżoniów
  • Gimnazjum z Ząbkowic Śląskich
  • Gimnazjum z Bystrzycy Kłodzkiej

Nasze dziewczęta pierwszy mecz rozegrały z rywalkami z Bystrzycy Kłodzkiej. Pokonały swoje przeciwniczki 24:5 i tym samym awansowały do meczu o pierwsze miejsce. Mecz finałowy rozegrał się z Dzierżoniowem, z którym spotkałyśmy się już w półfinale. Towarzyszyły mu niesamowite emocje. Całe spotkanie przebiegało na bardzo wysokim poziomie ” bramka za bramkę”. Nasze dziewczęta od początku tego spotkania miały pod górkę. Kontuzja naszej zawodniczki w końcówce meczu i szczęście, które bardziej sprzyjało tym razem naszym przeciwniczkom spowodowało, że spotkanie przegrałyśmy 14:13. Gratulujemy naszym zawodniczkom II miejsca i dziękujemy za piękny mecz i walkę na boisku do ostatniej sekundy.