W dniu 22.03.2017 roku w hali widowiskowo-sportowej w Świebodzicach odbył się finał strefy wałbrzyskiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały:

 • Nikola Szczepanik
 • Martyna Pisula
 • Dominika Lewińska
 • Monika Wojciechowska
 • Agata Barna
 • Weronika Graczyk
 • Nadia Stańko
 • Anastazja Sorbian
 • Agata Szlosek
 • Sara Korzeń
 • Zuzia Gęglawa

Rywalizacja przebiegała pomiędzy czterema gimnazjami:

 • Gimnazjum nr 1 Świebodzice
 • Gimnazjum nr 1 Dzierżoniów
 • Gimnazjum z Ząbkowic Śląskich
 • Gimnazjum z Bystrzycy Kłodzkiej

Nasze dziewczęta pierwszy mecz rozegrały z rywalkami z Bystrzycy Kłodzkiej. Pokonały swoje przeciwniczki 24:5 i tym samym awansowały do meczu o pierwsze miejsce. Mecz finałowy rozegrał się z Dzierżoniowem, z którym spotkałyśmy się już w półfinale. Towarzyszyły mu niesamowite emocje. Całe spotkanie przebiegało na bardzo wysokim poziomie ” bramka za bramkę”. Nasze dziewczęta od początku tego spotkania miały pod górkę. Kontuzja naszej zawodniczki w końcówce meczu i szczęście, które bardziej sprzyjało tym razem naszym przeciwniczkom spowodowało, że spotkanie przegrałyśmy 14:13. Gratulujemy naszym zawodniczkom II miejsca i dziękujemy za piękny mecz i walkę na boisku do ostatniej sekundy.