XIII UROCZYSTE OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO ŚWIĘTA BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Już po raz dwunasty w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. Organizatorem imprezy była pani Dorota Filipek.
W dniach 16-31 października 2017 r. nasi uczniowie odwiedzili szkolną bibliotekę, w której czekało na nich dużo atrakcji: słodki poczęstunek, wpis do Zeszytu życzeń dla biblioteki, wystawa projektów Ex libris Publicznego Gimnazjum nr 1, gazetka ścienna Historia Ex librisu, wystawka książkowa Z życia książki, warsztaty czytelnicze Krótki szkic o długiej historii ekslibrisu.
W trakcie warsztatów uczniowie zaznajomili się z krótką historią ekslibrisu, jego znaczeniem i miejscem w dziejach książki oraz jego szatą graficzną. Następnie w grupach projektowali ekslibris na zdany temat, który potem prezentowali na forum klasy.
Praca w zespołach przyniosła wiele radości i satysfakcji oraz była preludium do konkursu plastycznego Ex libris dla biblioteki szkolnej, który odbędzie się na wiosnę.