Zbliża się zakończenie roku szkolnego, a tuż po nim upragnione wakacje. Po dwóch miesiącach odpoczynku wszyscy będziemy musieli wrócić do szkoły i rozpocząć kolejny rok nauki. Przywitamy się z nowymi kolegami i koleżankami, którzy teraz podejmują decyzję dotyczącą wyboru przyszłej szkoły. Myślę, że powinni oni wiedzieć, dlaczego warto uczęszczać do naszego gimnazjum.

Sądzę, że najważniejszą zaletą jest miła i przyjazna atmosfera panująca w naszej szkole. Wszyscy, zarówno nauczyciele, jak i uczniowie starają się, aby nauka tutaj była przyjemnością. Uważam także, że poziom nauki w tym gimnazjum jest wysoki, dzięki czemu ja i moi koledzy jesteśmy pewni, że egzamin gimnazjalny, który każdy z nas będzie pisał w trzeciej klasie- nie sprawi nam najmniejszych trudności. Warto wspomnieć także o tym, iż nasza szkoła posiada aż trzy tablice multimedialne, które niejednokrotnie urozmaicają nasze zajęcia. Wielkim, moim zdaniem, plusem, może być również profesjonalna pracownia fizyczna, bogata w różnego typu sprzęt, pomagający nam (za pomocą doświadczeń) lepiej zrozumieć dany materiał. Jestem pewna, że interesująca może być też działalność różnego typu kółek zainteresowań takich jak: Klub Młodego Odkrywcy, koła językowe, koło taneczne, koło dziennikarskie ( redagujące szkolną gazetkę: „Głos Jedynki”), koło modelarskie oraz koło filmowe, szkolne rozgrywki siatkówki i koszykówki.  Od jakiegoś czasu trwa w naszym gimnazjum „upiększanie szkoły”. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie wspólnie odświeżają tereny wokół szkoły np.: sadząc kwiaty. Nasze gimnazjum znane jest z wysokich osiągnięć w różnych dziedzinach – językowych, sportowych, informatycznych, ale przede wszystkim przyrodniczych. Tylko w tym roku, nasze gimnazjum zajęło: 1 miejsce w powiatowym konkursie o zdrowiu HIV/AIDS, 1 miejsce w międzyszkolnym konkursie Wiedzy Ekologicznej i Zdrowotnej, 1 miejsce w OGÓLNOPOLSKIM pikniku ekologicznym w Pobiedziskach, 1 miejsce w międzygimnazjalnym konkursie Przyrodniczym „Człowiek- niewiarygodna magia”, 1 miejsce w powiatowym konkursie przyrodniczym pod hasłem „Ptaki w mieście” oraz wiele, wiele innych.

Ja, w tym roku kończę drugą klasę gimnazjum, ale mogę śmiało powiedzieć, że nie żałuję decyzji o wybraniu tej szkoły. Pozwoliło ono udoskonalić moje umiejętności, a także rozwinąć zainteresowania i pasje. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, nie będziecie mieć wątpliwości, że warto wybrać nasze Gimnazjum.

Karolina Dziakowicz