– CZYLI WERNISAŻ WYSTAWY PIOTRA SNOPCZYŃSKIEGO

 

       Dnia 10 stycznia uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunem P. Piotrem Farejem udali się do Miejskiego Domu Kultury na wyjątkową wystawę fotografii Piotra Snopczyńskiego z jego licznych wypraw w Himalaje i inne najwyższe góry świata.

Gdy dotarliśmy na miejsce z niecierpliwością oczekiwaliśmy na rozpoczęcie się spotkania z głównym aktorem . Na samym początku słynny himalaista opowiedział o swojej pasji robienia zdjęć, polecił abyśmy i my fotografowali najwspanialsze i niepowtarzalne chwile z naszego życia.

Po krótkiej opowieści o ewolucji aparatów fotograficznych rozpoczęła się główna część spotkania, a mianowicie opowieści pana Piotra o każdym ze zdjęć, które zostały rozwieszone i udostępnione nam do obejrzenia zarówno w sali jak i na korytarzu, ponieważ było ich dość dużo. Każde z nich przedstawiało góry z zupełnie innej perspektywy, każde było wyjątkowe i niepowtarzalne, zwłaszcza zdjęcia robione kilka sekund przed zachodem słońca. Himalaista mówił bardzo ciekawie więc wszyscy słuchali z uwagą.

Kolejną częścią spotkania, było obejrzenie filmów z wypraw pana Piotra. W między czasie każdy kto miał ochotę mógł sie napić ciepłej kawy lub herbaty. Pan Piotr opowiadał nam bardzo szczegółowo o wszystkich miejscach i wydarzeniach, które były pokazane na filmach.                  W czasie oglądania zadawaliśmy pytania, na które dostawaliśmy bardzo szczegółowe odpowiedzi. Opowieści o górach i wyprawach rozbudziły naszą wyobraźnię, i niektórzy z nas zamarzyli, aby w przyszłym życiu móc spróbować zmierzyć się z niepokonanymi szczytami gór. Po zakończeniu spotkania każdy dostał pamiątkową widokówkę z autografem pana Piotra. Udało nam się również zrobić grupowe zdjęcie z himalaistą. Mamy nadzieję, że nie było to ostatnie spotkanie na temat gór, na którym mieliśmy okazję zagościć.

Małgorzata Kubińska i Barbara Zwierzyńska kl. II a

koło himalaje włoski wieczór 028 koło himalaje włoski wieczór 002 koło himalaje włoski wieczór 003 koło himalaje włoski wieczór 004 koło himalaje włoski wieczór 009 koło himalaje włoski wieczór 010 koło himalaje włoski wieczór 011 koło himalaje włoski wieczór 012 koło himalaje włoski wieczór 013 koło himalaje włoski wieczór 015 koło himalaje włoski wieczór 017 koło himalaje włoski wieczór 018 koło himalaje włoski wieczór 020 koło himalaje włoski wieczór 021 koło himalaje włoski wieczór 024 koło himalaje włoski wieczór 025