Dnia 7 września 2012 nasze gimnazjum zorganizowało przemarsz przez miasto w ramach akcji społecznej „Szkoła już blisko”. Impreza odbyła się przy współudziale władz miasta, przedstawicieli Banku BGŻ, policji, pracowników Urzędu Miejskiego, Dyrekcji szkoły oraz uczniów pod opieką pani Marzanny Wołoch. Dołączyły też delegacje pozostałych gimnazjów i wielu „przypadkowych” mieszkańców miasta. Uczniowie z wielką dumą nieśli powierzone im flagi oraz transparenty, które wykonali wcześniej w ramach projektu „Jeżdżę z głową”. W miejscach wytypowanych przez ankietowanych jako niebezpieczne, uczniowie prezentowali krótką charakterystykę danego skrzyżowania. Każdy z przedstawicieli instytucji uczestniczących w przemarszu zabierał głos, podkreślając powagę wydarzenia i przypominając, że najważniejszy jest wzajemny szacunek wszystkich uczestników ruchu drogowego. Akcja  udała się i cieszyła wielkim zainteresowaniem. Po przemarszu uczniowie zbierali podpisy pod deklaracją, zobowiązującą do przestrzegania zasad ruchu drogowego. Cała akcja to bardzo duże przedsięwzięcie, wymagające wielu przygotowań i zaangażowania dużej ilości ludzi, jednak cieszymy się, że zostaliśmy wyróżnieni i mogliśmy w niej uczestniczyć.