WŁOSKI WIECZÓR, WŁOSKIE JEDZENIE, WŁOSKIE KLIMATY!!!

 

15 stycznia tego roku miało miejsce kolejne spotkanie członków kółka turystycznego.

Pod opieką pana Piotra zorganizowaliśmy nietypowy wieczór… kulinarny.

Krajem tematycznym były Włochy- państwo najlepszej światowej kuchni! Jak zwykle obowiązywała jedna zasada- uczymy się poprzez dobrą zabawę. Podczas konsumpcji własnoręcznie zrobionych potraw rozmawialiśmy o kraju, o jego zwyczajach, miastach i ściślej mówiąc klimacie Włoch. Na naszym stole zagościły tradycyjne dania, między innymi pizza, tortellini, oliwki, włoska sałatka, spaghetti, makarony i tiramisu.

Ba! Wszystko smaczne, a najważniejsze, zrobione prze nas ( PRZY MAŁEJ POMOCY RODZICÓW ZA CO DZIĘKUJEMY), prawdziwy masterchef J.

Niezła uczta, dorzucając do tego oglądanie filmów tematycznych. Pan Piotr nie byłby sobą, gdyby nie wzbogacał naszej dotychczasowej wiedzy ciekawostkami i historiami o Rzymie, Wenecji, Watykanie itp. Nie zabrakło humoru i dobrego nastroju wśród uczestników.

Podczas gdy nasze kubki smakowe intensywnie pracowały padały pytania o Włochy i następne ciekawe informacje o Pompejach, czy wulkanach. Po największych przyjemnościach przyszedł czas na sprawy organizacyjne. Nasza ekipa w tym roku bierze udział w konkursie ekologicznym „Aktywni dla klimatu”. Mapka, ankieta, kilka słów przydzielających obowiązki poszczególnym osobom, kilka zdjęć i sprawa zaczyna nabierać tempa.

Zakorzenił się w nas potencjał i kreatywność wzięła górę. Jak to bywa wśród młodzieży, rozmowy to podstawa. Więc rozmawialiśmy dużo, oczywiście na temat. Czeka nas jeszcze dużo pracy, ale razem damy radę! Mamy nieskończone pomysły i nastawienie na dalsze prowadzenie tego typu zajęć jak dzisiaj. Efekty naszego koła można zauważyć przed szkołą- karmnik dla ptaków, będący wkrótce stołówką dla miejscowego ptactwa. Musimy zadbać o naszych małych przyjaciół, bo jak nie my, to kto? Zbierzemy tylko nasiona i karmnik jak się patrzy. Wieczór był miłym odpoczynkiem i zapewne każdy z nas chętnie to powtórzy.

J  Asia Mirowska

koło himalaje włoski wieczór 037 koło himalaje włoski wieczór 031 koło himalaje włoski wieczór 032 koło himalaje włoski wieczór 033 koło himalaje włoski wieczór 034 koło himalaje włoski wieczór 035 koło himalaje włoski wieczór 036