Zanim opuszczę  mury tego Gimnazjum  chciałbym opisać swoje refleksje. Bardzo mile będę wspominał tę szkołę, zapewniam ze czułem się w niej bardzo dobrze. Szkoła zapewnia bezpieczeństwo jej uczniom a klimat jest jak najbardziej pozytywny.

Nauczyciele z początku wydają się straszni, lecz pozory mylą, dla pierwszoklasistów jest to nowe doświadczenie, nowi nauczyciele, szkoła jak i środowisko. Kadra Nauczycielska jest wykwalifikowana i bardzo fajna. Nauczycieli, których poznałem w tej szkolę są bardzo mili, każdy z nich ma na swój sposób poczucie humoru, kiedy trzeba są pomocni oraz potrafię wspierać nie tylko w tych dobrych chwilach ale  złych, także umieją wyczuć że coś jest nie tak  z daną osobą. Wtedy nie zostawiają jej samej sobie tylko od razu zaczynają działać. Pani Kasia nasza pedagog zna się na swojej pracy jak mało kto. Psycholog pan Waldemar Grochowski, którego  będę  bardzo miło wspominał.

Trzy lata które spędziłem w tej szkole są najlepszym okresem mojego życia, wiele się tu nauczyłem i nie mowa tu o nauce, ale wiedzy która, przyda się na mojej życiowej drodze przyszłości, tej, której nie nauczę się z żadnej książki . Ucząc się  w tej szkole mogłem rozwijać moje zainteresowania jak i hobby, poznałem ty ludzi, którzy są dla mnie jak przyjaciele. Odchodząc kontynuując naukę w następnej szkolę w sercu czuję żal i smutek.
W pamięci zostaną mi tylko te dobre wspomnienia jak na przykład: żarty czy wygłupy na lekcjach jak i również atmosfery która cały czas się unosi i pozostaje w powietrzu chodź nas już tu nie będzie. Moje wszystkie refleksje, które wam przekazuję są z pewnością pozytywne jak i niemożliwe do wymazania z pamięci.

Moim zdaniem szkoła jest przede wszystkim pomocna  dla nas uczniów. Jestem pewny że drugiej tak doskonałej szkoły już nie znajdę. Lecz cieszę się i jestem zadowolony że czas nauki gimnazjum spędziłem i przeżyłem akurat w tej szkole.

Paweł Mówiński