Ponad dwa miesiące temu ze świadectwami w ręku z radością rozpoczęliśmy wakacje. Czas jednak płynie nieubłaganie i oto dziś, 3 września 2018 roku, stanęliśmy u progu nowego roku szkolnego 2018/2019 – ostatniego w naszym gimnazjum.

W Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Sybiraków rok szkolny 2018/2019 przywitało sześćdziesięcioro uczniów dwóch klas.Są to ostatnie klasy gimnazjum – zgodnie z założeniami wdrażanej od września 2017 roku reformy edukacji. Tradycje naszego gimnazjum będą kontynuowane przez nowo utworzoną Publiczną Szkołę Podstawową nr 1. Dlatego razem z gimnazjalistami nowy rok szkolny witali pierwszoklasiści wraz z rodzicami.

Ten wyjątkowy rok szkolny 2018/2019 zainaugurowaliśmy w towarzystwie gości. Swoją obecnością zaszczycili nas:

  • Burmistrz Miasta Świebodzice – pan Bogdan Kożuchowicz
  • Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Miasta Świebodzice – pan Jan Klepiec
  • Przewodnicząca Komisji Oświaty, Wychowania, Sportu, Zdrowia i Opieki Społecznej – pani Zofia Marek
  • Przewodnicząca Komisji Gospodarki Mieszkaniowej – pani Teresa Małecka
  • Radny Rady Miejskiej Miasta Świebodzice – pan Marek Gąsior
  • Była wieloletnia dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Sybiraków – pani Małgorzata Schabowska
  • Przewodnicząca Miejskiego Koła Związku Nauczycielstwa Polskiego – pani Urszula Kruczek
  • Diecezjalny Wizytator Katechizacji – ksiądz Damian Mroczkowski
  • Dziekan dekanatu Świebodzice, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja – ksiądz Józef Siemasz
  • przedstawiciele Miejskiego Koła Związku Sybiraków

Pełniący obowiązki dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Sybiraków pan Waldemar Grochowski przywitał przybyłych gości, rodziców, uczniów oraz grono pedagogiczne. Zwrócił uwagę na wyjątkowość uczniów ostatniego rocznika gimnazjum oraz serdecznie przywitał uczniów klasy pierwszej nowej szkoły podstawowej. Życzył wszystkim uczniom sukcesów w nauce, mile spędzonego czasu w gronie koleżanek i kolegów, nauczycielom – sukcesów i satysfakcji w pracy z uczniami.

Kochane dzieci, zaczynacie wspaniałą przygodę, czeka Was odkrywanie i poznawanie świata. Wierzę, że w nowej szkole będzie to wyjątkowy czas – mówił burmistrz pan Bogdan Kożuchowicz. – Jednocześnie już dziś zapewniam, że szkoła będzie z dumą kontynuować tradycje patrona gimnazjum. Imię Sybiraków nie zaginie, lecz nadal będzie zdobić szkolny sztandar, bo jesteście, Drodzy Sybiracy, naszą dumą i żywą historią.

Życzenia pomyślności i sukcesów w nauce oraz osiągnięć i satysfakcji w pracy pedagogicznej złożyła pełniąca obowiązki dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 pani Elwira Kirklo-Rusek, a na koniec uroczystości – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Nicole Malesa.