Sprawozdanie z działalności UKS ”Jedynka” Świebodzice w roku szkolnym 2012/2013
W roku szkolnym 2012/2013 na kręgielni sportowej regularnie trenuje 21 zawodników UKS ”Jedynka” Świebodzice, a 16 osób ma wyrobioną licencję klubową Polskiego Związku Kręglarskiego. W tym sezonie sportowym udało nam się wystartować w trzech turniejach ogólnopolskich:
v XXXII Memoriał W. Zielińskiego i J. Krukowskiego 14-16.12 2012r. Poznań
Nasz klub reprezentowali po zaledwie 2 miesięcznym treningu:
- Działek Julia
- Działek Natalia
- Pilipionek Wiktoria
- Chudy Magda
- Kokoszka Radek
J. Działek- 9m, N. Działek- 11m, W. Pilipionek- 12m, M. Chudy-13m.
Radek Kokoszka startował w kategorii junior młodszy i zajął 22 miejsce, na 43.
v XX Memoriał S. Krzymińskiego i B. Nowackiego 12-14.04.2013r. Leszno
Nasz klub reprezentowali i zajęli odpowiednio miejsca:
Młodziczki:
- Działek Natalia: 11miejsce
- Pilipionek Wiktoria: 15 miejsce
- Wróbel Agata: 16 miejsce
- Działek Julia: 17miejsce
- Retel Agnieszka: 18 miejsce
- Wieczorek Nicole: 19 miejsce
- Drabo Sara: 21 miejsce
- Konieczek Aleksandra: 22 miejsce
- Chudy Magda: 23 miejsce
- Szwarc Karolina:24 miejsce
Młodzik:
- Gierwatowski Kasjan: 27 miejsce
Junior młodszy:
- Kokoszka Radosław: 46miejsce
v Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Strefa A WLP-DLŚ 07-09. 06.2013r. Wronki
Na zawodach tych zawodnicy reprezentowali nasz klub w następujących konkurencjach:
- indywidualnie
- pary
- mixty
Nasz klub reprezentowali i zajęli odpowiednio indywidualnie odpowiednie miejsca:
Młodziczki:
- Działek Natalia: 13miejsce
- Wróbel Agata: 14 miejsce
- Działek Julia: 15miejsce
- Wieczorek Nicole: 16 miejsce
- Chudy Magda: 17 miejsce
- Pilipionek Wiktoria: 19 miejsce
- Szwarc Karolina: 20 miejsce
Młodzicy:
- Gierwatowski Kasjan: 16 miejsce
- Zaremba Bartosz: 20 miejsce
W kategorii par klub reprezentowali:
- Działek Natalia, Wróbel Agata: 6 miejsce
- Działek Julia, Wieczorek Nicole: 8 miejsce
- Szwarc Karolina, Pilipionek Wiktoria:9 miejsce
- Gierwatowski Kasjan, Zaremba Bartosz: 9 miejsce
Dwie nasze pierwsze pary dziewcząt zajmując 6 i 8 miejsce zdobyły pierwsze punkty dla naszego województwa.
W kategorii mixt:
- Wróbel Agata, Gierwatowski Kasjan: 10miejsce
- Działek Natalia, Zaremba Bartosz:11miejsce
Na wszystkich zawodach nasi zawodnicy godnie reprezentowali klub i szkołę i z zawodów na zawody osiągali lepsze wyniki ustanawiając swoje nowe rekordy życiowe.
Zarząd i zawodnicy naszego klubu są w szczególności wdzięczni Pani Dyrektor Małgorzacie Schabowskiej, za dofinansowanie wyjazdów , dzięki czemu mogliśmy prezentować nasze rosnące umiejętności na arenie ogólnopolskiej.
W ramach zajęć kręgielni oprócz zawodów ogólnopolskich odbyły się dwa wewnętrzne turnieje:
v I Turniej Mikołajkowy
v Turniej Integracyjny Młodzież kontra Dorośli
W pierwszym turnieju rywalizowali ze sobą tylko zawodnicy, natomiast podczas drugiego turnieju rywalizacja przebiegała pomiędzy naszymi zawodnikami, a rodzicami i sponsorami. Oba turnieje przebiegały w miłej i sportowej atmosferze. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki poczęstunek.